tarahi moaserدر مرحله آغازین هر پروژه مسکونی معمولا صاحبان خانه همراه با طراحان داخلی و معماران به تصمیم گیری می نشینند. در طراحی رویکردهای معاصر بیش از هر سبک معماری دیگری به تجربه نیازهای واقعی پاسخ می دهند. همه عناصر اعم از عواطف و احساسات صاحبان خانه، موقعیت مادی آنها و شیوه زندگیشان بر طراحی داخلی یک اتاق تاثیر می گذارند، تا چه رسد به خانه شان. همه چیز اعم از بیرون و درون ، فضای بسته و باز بر یکدیگر تاثیر متقابل دارند. این رویکرد باعث تشویق مناسبات انسانی شده است. مثلا آشپزخانه پر از سطوحی شده اند که همکاری و گردهمایی اعضای خانواده در کنار یکدیگر را تشویق میکند. راه حلی که امروزه در هر مرحله ای ارائه می شود حتی با دهه گذشته تفاوت فاحشی یافته است. برای خانه هایی که می بایست به لحاظ فیزیکی راحتی و آسایش زیادی در آنها مد نظر قرار گیرد، من در طراحی داخلی و خارجی به ندرت با مشتری ای مواجه شده ام که شیوه دیگری را برگزیند. هم در پی آسایش و راحتی اند و آسایش خانه یعنی معاصر بودن. با این همه، یک جنبه دیگر هم در طراحی موجود است و آن طرد هر گونه تظاهر و ادعاست، همچنین فرهنگ مدرن همگان را تشویق می کرد فردیت و اصالت خود را تقویت کنند، فرهنگ معاصر امروزی قصد دارد همه چیز را همان طور که هست نشان دهد. به این معنا که مواد و مصالح و ساختار و سبک و مناسبات بیان طراحی در این رویکرد همه و همه به واقعیت اجزای منفرد پیوند می یابند. برعکس سبکهای زیباشناسی که بر همخوانی و مناسبات بین اجزا تکیه دارند، سبکهای معاصر امروزی درست مانند اندیشه معاصر بر ناهمخوانی و ناهمگونی تاکید دارند. این به آن معنا نیست که هیچ اصل و انضباطی بر هیچ چیز در آن حاکم نیست . بر هنر طراحی معاصر و بر اندیشه و بر روند تصمیم گیری آن از قضا انضباطی مشخص حاکم است. هر محیط امروزی از دل این اندیشه و انضباط حاکم بر آن و از دل این آگاهی به دوران معاصر پدید می آید. در پی تحقق این اصول گروه بانوج با مشاوره متخصصین خود به شما در به دست آوردن فضایی مطابق با اصول معاصرهمراه می شود. با تشکر از طراح گروه بانوج ، جناب آقای مجید سرپنجه که از بهترین های این دانش هستند.    

estakhrبرکه و پل برکه

برکه فضایی است که آب در آن بدون جریان و در فضایی بسته قرار دارد . برکه در محوطه سازی با هدف آرامش ، طراحی و ساخته می شود می توان المان مفیدی در تامین این هدف باشد . برکه ها علاوه بر کاربرد به لحاظ زیبایی در محوطه سازی ،می تواند نقش مهمی در ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز ایفا کند. گیاهانی چون نیلوفر آبی ، لویی و.. را میتوان در برکه برای بیشتر کردن زیبایی استفاده کرد.
گروه بانوج با اتکا به دانش ، تجربه و مصالح موجود در ایران توانمندی ساخت انواع برکه و پل برکه را داراست.

محوطه سازی استخر 

از دیر باز شنا به عنوان یکی از مفرح ترین ورزشها مورد توجه بوده است، به همین دلیل ساخت استخر سالها در حیاط منازل مسکونی مورد توجه محوطه سازان قرار داشته. امروزه با تغیر شکل زندگی شهر نشینی معمولا استخر بعنوان بخشی از محوطه سازی ویلا ها دیده می شود . ساخت استخر به دلیل چالشهایی چون آب بندی ، تصفیه و نگهداری ، از تخصصی ترین عناصر در محوط سازی است.

mohavate saziساخت المانها در محوطه سازی فضای باز
با توجه به مساحت وخواست شما المانهای متفاوتی در محوطه سازی فضای باز مورد استفاده قرار میگیرند. برخی از المانها عبارتند از آلاچیق ، پرگولا ، میز و صندلی ، مبلمان فضای باز ، رواق ، آّبنما ، پل برکه ،کناره استخر ، باربیکیو ، راه و... کارشناسان و نیروهای مجرب این مجموعه با توجه به سابقه دیرین خود در اجرای پروژه های متفاوت خصوصی در اقسی نقاط ایران، آماده ارائه انواع خدمات ساخت کلیه المان های محوطه اعم از آلاچیق ، پرگولا ف میز و صندلی فضای باز ، مبلمان فضای باز ، آبنما، پل برکه، نهر و ... می باشد.

 

 

 

alachigh pergolaآلاچیق در محوطه سازی

آلاچیق یا کلاه‌فرنگی یا تارَم سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار داده می‌شود و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده می‌شود. این سازه‌ها معمولاً دارای گنبدهستند و اطرافشان باز است. بر خلاف پرگولا، سقف آلاچیق باید سرپوشیده باشد تا هنگام بارش برف و باران فرد یا افراداز آن محفوظ باشند. نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده‌است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد. خوب است آلاچیق در میانه باغ و دور از ساختمان و نزدیک برکه،استخر و آبنما باشد.از سازه های سبک آن می توان در روف گاردن (باغ بام) استفاده کرد. جنس آلاچیق بسته به طرح، سلیقه طراح ، بودجه و کارفرما می تواند از مواد گوناگونی استفاده شود. گروه بانوج توانمندی طراحی ، ساخت و اجرای انواع آلاچیق با ترمووود (thermowood) ، چوب ، چوب پلاست (WPC) ، فلز و ... را داراست . برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کرده و از کارشناس ما پرسشهای خود را داشته باشید.

 

flowerboxگلدان نام ظرفی است که معمولاً در آن گل و یا گیاه قرار میدهند . بعضی از گلدانها کاربرد تزئینی دارند و بر روی آنها طرحها و نقشهای زیبایی کشیده شده است . گلدانها بیشتر از شیشه، پلاستیک ، چوب ، فلز و سرامیک ساخته میشوند . گلدان برای جاهای مختلفی همچون، لبه ی پنجره، آویزان، باغ، محل کار، راهرو و.. ساخته می شود. گلدان به معنای جای گل ، خانه گل ، می باشد که از دیر باز سهم مهمی در زیبایی و دکوراسیون منازل و ساختمان ها و حتی شهر ها داشته است . امروزه از گلدان استفاده های بسیاری می شود . در دکوراسیون گرفته تا پاکی هوا را شامل می شود . فلاور باکس نوعی گلدان کلاسیک است که به صورت تزیینی در مکان های مختلفی استفاده می‌شود. فلاورباکس از دو کلمه فلاور به معنای گل و باکس به معنای جعبه تشکیل شده است ( جعبه گل محلی است برای کاشت درخت ، درختچه و گل ) .

تولید گلدان ترمووود و چوب پلاست، استیل و بتونی همچنین مصنوعات بتونی همچون آبنمای سیمانی و مبلمان فضای باز با بهره گیری از این متریال در مقیاس بزرگ و تنوع بالا از محصولات ما می باشد.گلدان کامپوزیت چوب پلاست و فلاورباکس ترموود و با ظاهری چوبی و رنگ های زیبا مناسب برای استفاده در فضاهای باز و داخلی می باشد.

nezaratعلی رغم کم بودن منابع در زمینه دکوراسیون فضای باز و نیز سختی اجرای این نوع پروژه ها ، مجموعه گروه بانوج ، سعی داشته بصورت کاملا تخصصی همگام با علم روز دنیا جز پیشگامان مطالعه و ساخت دکوراسیون خارجی ، فضای باز ، محوطه سازی و فضای سبز در ایران باشد. متفاوت بودن نوع عملیات محوطه سازی و فضای سبز نسبت به سایر عملیات عمرانی ساختمان و حضور اولین اعضای ثابت زنده در ساختمان ( گیاهان) باعث می شود کارفرمایان با مشکل جدیدی از عملیات اجرایی در ساختمان مواجه شوند، به همین دلیل معمولا نیاز به اخذ اطلاعات در این زمینه ، آنها را نیازمند یک مشاوره صحیح می سازد.
گروه بانوج آماده ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای در این خصوص به کارفرمایان محترم می باشد.

tarahi decor kharejiدر طراحی رویکردهای معاصر بیش از هر سبک معماری دیگری به تجربه¬ی نیازهای واقعی پاسخ می¬دهند. همه¬ی عناصر اعم از عواطف و احساسات صاحبان¬خانه، موقعیت مادی آن¬ها و شیوه¬ی زندگی¬شان بر طراحی تاثیر می¬گذارند. همه چیز اعم از بیرون و درون ، فضای بسته و باز بر یکدیگر تاثیر متقابل دارند. این رویکرد باعث تشویق مناسبات انسانی شده است. با این همه، یک جنبه¬ی دیگر هم در طراحی وجود دارد و آن طرد هر گونه تظاهر و ادعاست، همچنان که فرهنگ مدرن همگان را تشویق می¬کرد فردیت و اصالت خود را تقویت کنند، فرهنگ معاصر امروزی قصد دارد همه چیز را همان طور که هست نشان دهد. به این معنا که مواد و مصالح و ساختار و سبک و مناسبات بیان طراحی در این رویکرد همه و همه به واقعیت اجزای منفرد پیوند می¬یابند. برعکس سبک¬های زیباشناسی که بر هم¬خوانی و مناسبات بین اجزا تکیه دارند، سبک¬های معاصر امروزی درست مانند اندیشه¬ی معاصر بر ناهم¬خوانی و ناهم¬گونی تاکید دارند. این به آن معنا نیست که هیچ اصل و انضباطی بر هیچ چیز در آن حاکم نیست .

mobleman shahriمبلمان شهری در کنار رفع نیاز های مادی گروههای مختلف استفاده کننده از فضاها ؛ به بعد زیبا شناسانه آن نیز باید پرداخته شود و این زیبایی بیش از هر چیز حاصل هماهنگی ؛ وحدت و تنوع ؛ تکرار شوندگی و انعطاف پذیری عناصر دخیل در طراحی فضا است.

طراحی مبلمان شهری  یک موضوع میان رشته ای است و فصل مشترکی از رشته ها وگرایش های مختلف است و دامنه گسترده محصولات این شاخه از طر احی، نیازمند طیف وسیع تخصص ها است. عمده ترین ویژگی مبلمان شهری کاربرد عام آن است و بیش از هر چیز دیگر با توده اهالی ساختمان ، محله یا شهر ارتباط مستقیم دارد و بدین لحاظ موضوع طراحی، ساخت و نصب آنها به ویژه در مواردی خاص مانند طراحی برای کودکان و سالخوردگان به مطالعات عمیق و دقیق نیاز پیدا می کند. فضاهای شهری به عنوان عرصه ای عمومی جهت فعالیت و حضور اجتماعی اهالی ، به رغم کارکردهای عملکرد گرایانه، می تواند فضایی جذاب برای گذران وقت و دیگر مناسبات اجتماعی و فرهنگی باشد و طراحی مبلمان شهری در این مقیاس نیاز به بررسی رفتارهای اجتماعی و تثبیت الگوهای افراد دارد. توازن میان بافت اجتماعی و رعایت عواملی مانند تاثیرات اقلیمی و شرایط محیطی تاثیر گذ ار بر طراحی، نوع و شدت نیاز کاربران ، کمیت و کیفیت خدمات مسیر طراحی تا نصب و نگهداری را مشخص می کنند.

mobleman fazay bazقطعا فضای باز اهمیت بسیاری برای  گذراندن اوقات فراقت دارد، حداقل نمی توان لذت تماشای بازی کودکان و یا لذت گپ صمیمانه با دوستان به همراه یک فنچان چای در فضای آزاد را نادیده گرفت.  مبلمان فضای باز امکان لذت بردن از تمام فصول سال  را برای شما فراهم می کند. طراحی اصولی و مناسب این نوع مبلمان ها می تواند تضمین، لذتی عمیق برای تعطیلات شما باشد. مجموعه مبلمان فضای باز انتخاب های زیادی را در استفاده  از باغچه و حیاط خلوت به شما می دهد. بنابراین انتخاب و چیدمان مناسب مبلمان در فضای باز ، محیطی دلنشین و متعادل را پدید می آورد و به اتکای آن می توانید در مدت استراحت، فضایی آرامش بخش را تجربه کنید. مبلمان باغی یا مبلمان فضای باز با قرار گیری در معرض عناصر مختلف مستعد فرسودگی ست، لذا داشتن این شرایط برای مدل مبلمان راحت و جذاب مستلزم طراحی قوی و به کارگیری اجناس با کیفیت و استفاده از روشهای علمی کنترل فرسایش است. در طراحی و تولید این گونه مبل ها پرسنل متخصص گروه بانوج از تکنیک های علمی و روش هایی عملی استفاده می کنند تا مدلهای مبلمان فضای باز در برابر نور خورشید و همچنین بارندگی باران و برف مقاوم باشد و در شرایط جوی مختلف آسیب نبیند . ما در طراحی و ساخت مبلمان فضای باز به گونه ای عمل می کنیم که چوب آلات با کیفیت با رنگ های مقاوم به شرایط جوی و اشباء با مواد حفاظتی که به طور طبیعی حاوی مواد ضد قارچ و تخریبی است مقاوم شوند. استفاده از این مواد باعث افزایش مقاومت و پایداری در برابر اثرات تخریبی می شود.

بانوج را دنبال کنید :