آلاچیق و پرگولا

alachigh pergolaآلاچیق در محوطه سازی

آلاچیق یا کلاه‌فرنگی یا تارَم سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار داده می‌شود و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده می‌شود. این سازه‌ها معمولاً دارای گنبدهستند و اطرافشان باز است. بر خلاف پرگولا، سقف آلاچیق باید سرپوشیده باشد تا هنگام بارش برف و باران فرد یا افراداز آن محفوظ باشند. نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده‌است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد. خوب است آلاچیق در میانه باغ و دور از ساختمان و نزدیک برکه،استخر و آبنما باشد.از سازه های سبک آن می توان در روف گاردن (باغ بام) استفاده کرد. جنس آلاچیق بسته به طرح، سلیقه طراح ، بودجه و کارفرما می تواند از مواد گوناگونی استفاده شود. گروه بانوج توانمندی طراحی ، ساخت و اجرای انواع آلاچیق با ترمووود (thermowood) ، چوب ، چوب پلاست (WPC) ، فلز و ... را داراست . برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل کرده و از کارشناس ما پرسشهای خود را داشته باشید.

 

alachigh 01آلاچیق پیش ساخته

گروه بانوج با اتکا به دانش ، تجربه و مصالح موجود در کشور سرافرازمان ایران توانمندی ساخت آلاچیق پیش ساخته را داراست. علی رغم کم بودن منابع در این مورد و نیز سختی اجرای این نوع پروژه ها ، مجموعه گروه بانوج ، سعی داشته بصورت کاملا تخصصی همگام با علم روز دنیا جز پیشگامان مطالعه و ساخت آلاچیق پیش ساخته در ایران باشد. جنس آلاچیق پیش ساخته بسته به طرح، سلیقه کارفرما ، بودجه می تواند از مواد گوناگونی استفاده شود. گروه بانوج توانمندی طراحی ، ساخت و اجرای انواع آلاچیق پیش ساخته با ترمووود (thermowood) ، چوب ، چوب پلاست (WPC) ، فلز و ... را داراست . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

 

pergola 03پرگولا

پرگولا سایه بانی است که به منظور ایجاد زیبایی و فضایی نیم سایه ، در روی قسمتی از تراس ها ، کنار دیوار ، بر روی راهروهای باریک که یک طرف آن دیوار می باشد و یا در روف گاردن – باغ بام احداث می گردد.نوع چوبی این سازه به این جهت که فضای صمیمی تر را ایجاد می نماید متداولتر می باشد. خوب است پرگولا در میانه باغ و دور از ساختمان و نزدیک برکه،استخر و آبنما باشد.از سازه های سبک پرگولا می توان در روف گاردن (باغ بام) استفاده کرد. جنس پرگولا بسته به طرح، سلیقه طراح ، بودجه و کارفرما می تواند از مواد گوناگونی استفاده شود. گروه بانوج توانمندی طراحی ، ساخت و اجرای انواع پرگولا با ترمووود (thermowood) ، چوب ، چوب پلاست (WPC) ، فلز و ... را داراست . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

 

pergola 04پرگولای پیش ساخته

گروه بانوج با اتکا به دانش ، تجربه و مصالح موجود در کشور سرافرازمان ایران توانمندی ساخت آلاچیق پیش ساخته را داراست. جنس پرگولای پیش ساخته بسته به طرح، سلیقه طراح ، بودجه و کارفرما می تواند از مواد گوناگونی استفاده شود. گروه بانوج توانمندی طراحی ، ساخت و اجرای انواع پرگولای پیش ساخته با ترمووود (thermowood) ، چوب ، چوب پلاست (WPC) ، فلز و ... را داراست . برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

بانوج را دنبال کنید :