محوطه‌سازی استخر، نهر و برکه

estakhrبرکه و پل برکه

برکه فضایی است که آب در آن بدون جریان و در فضایی بسته قرار دارد . برکه در محوطه سازی با هدف آرامش ، طراحی و ساخته می شود می توان المان مفیدی در تامین این هدف باشد . برکه ها علاوه بر کاربرد به لحاظ زیبایی در محوطه سازی ،می تواند نقش مهمی در ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز ایفا کند. گیاهانی چون نیلوفر آبی ، لویی و.. را میتوان در برکه برای بیشتر کردن زیبایی استفاده کرد.
گروه بانوج با اتکا به دانش ، تجربه و مصالح موجود در ایران توانمندی ساخت انواع برکه و پل برکه را داراست.

محوطه سازی استخر 

از دیر باز شنا به عنوان یکی از مفرح ترین ورزشها مورد توجه بوده است، به همین دلیل ساخت استخر سالها در حیاط منازل مسکونی مورد توجه محوطه سازان قرار داشته. امروزه با تغیر شکل زندگی شهر نشینی معمولا استخر بعنوان بخشی از محوطه سازی ویلا ها دیده می شود . ساخت استخر به دلیل چالشهایی چون آب بندی ، تصفیه و نگهداری ، از تخصصی ترین عناصر در محوط سازی است.

نهر در محوطه سازی

در فرهنگ کهن ما همیشه آبهای روان سمبلی از زندگی بودهو باغهای ایرانی که ساخت آنها به بیش از 2000 سال میرسد از اهمیت و استقبال زیادی برخوردار بوده ، به همین دلیل داشتن چنین المانی در محوطه سازی می تواند فضایی متفاوت ایجاد نماید.

کف سازی در محوطه سازی

همواره یکی از اثر گذارترین بخشها در محوطه سازی کفسازیهاست . کفسازی جزیی از بخش سخت محوطه سازی(hardscape) است که می تواند نقش مهمی در راهنمایی استفاده کنندگان ، تقسیم فضا، زیبایی، القای حسی خاص و ... در محوطه سازی داشته باشد . استفاده از مصالح مناسب محوطه سازی در این بخش برای حفظ امنیت ، زیبایی ، استحکام و .. بسیار دارای اهمیت است.

صندلی کنار استخر long chear

صندلی کنار استخر یکی از المان¬هایی است که به سختی میتوان از آن گذشت. استراحت و حس سر خوشی حاصل از لم دادن روی صندلی کنار استخر حس است که تکرار پذیر نبوده و هر بار تازگی خود را دارد. گروه بانوج با افتخار اعلام میکند که توانمندی ساخت صندلی کنار استخر با مصالح موجود (از قبیل ترمووود ، چوب پلاست ، فلز و چوب) را داراست.

بانوج را دنبال کنید :